מחניים מרכז לקליטה רוחנית ליהודי רוסיה


הוצאת הספרים של מחניים

הוצאת הספרים של "מחניים" הוציאה ומוציאה בשפה הרוסית ספרים ופרסומים מסוגים שונים העוסקים ביהדות. מורי "מחניים" מחברים, מתרגמים  ומוציאים לאור ספרים מסוגים שונים.

הספרים של "מחניים" פופולריים ביותר בקרב העולים החדשים בארץ וגם בקרב היהודים ברוסיה ובקרב היהודים דוברי הרוסית בארצות אחרות (כדוגמת גרמניה וארה"ב). קיימת כבר סדרת ספרים לכל חגי ישראל, הכוללת 8 ספרים – ספרים אלו מתייחסים להיבטים השונים של כל חג בתודעה היהודית – מושגים, היסטוריה, פילוסופיה, ועוד.

בנוסף לכך הוציאה מחניים לאור סידור מיוחד שהינו גם מדריך למתפלל בשם "שערי תפילה" (יצא לאור בשני נוסחים: אשכנז וספרד). סידור זה כולל: תרגום רוסי באיכות גבוהה, הקדמה ארוכה ומפורטת המתאימה לקורא אינטליגנטי אך חסר רקע, הסברים מפורטים השזורים לאורך כל הסידור, והמלווים בסימונים גרפיים מיוחדים המכוונים את המתפלל (למשל: היכן לשבת, היכן להתפלל בלחש וכיו"ב). בסגנון זה הוציאה מחניים גם מחזור לימים הנוראים בשם "שערי תשובה".

ספרים נוספים בהוצאת מחניים: מדריך לשבת - "שבת שלום", חוברות על דיני בישול בשבת  ודיני בשר בחלב , סיפורי תורה לילדים "והגדת לבנך", "קתרסיס" - לקט מאמרים של הרב סולוביצ'יק, ספר על דיני קבורה ואבלות "חסד של אמת", ספר על יחסה של יהדות לנצרות, ספר מקיף ואנציקלופדי בענייני יהדות בשם "מורשת ישראל", ועוד. כמו כן, יצא לאור, פרי עבודה רב-שנתית, תרגום חדש של הספר "מורה נבוכים" לרמב"ם שמתורגם ממקורו הערבי לרוסית ומלווה בפרוש מדעי.

תקליטורים – מחניים הוציאה תקליטורי אודיו (CD) של תפילות חול ושבת, ושל קבלת שבת. לאחרונה הוציאה מחניים ערכת הדרכה מיוחדת לעריכת סדר פסח, הכוללת [א] הקלטת וידיאו (על גבי תקליטור CD) של סדר לדוגמא המלווה בהסברים ודברי רקע [ב] הגדת מחניים [ג] תקליטור אודיו (CD) של שירי החג. מחניים הוציאה גם תקליטורי אודיו (CD) של סדרת הרצאות בנושא "יהדות בעולם המודרני", ותקליטור (CD) הכולל מאגר מידע של למעלה מ1000 מאמרים וספרים שהוציאה מחניים.

 

 

קטלוג הספרים נמצא בחלקו הרוסי והאנגלי של אתר האינטרנט של מחניים.

הזמנת ספרים דרך האינטרנט.