מחניים מרכז לקליטה רוחנית ליהודי רוסיה


פעילות חברתית

חוגים ואירועי תרבות

מחניים מציעה שורה של חוגים ואירועי תרבות בשלב זה בסניפי ירושלים ומעלה אדומים. מחניים רואה חשיבות מיוחדת לפעול במישור הקהלתי, ולהציע אירועים בעלי תוכן הרלוונטיים לכל שכבות האוכלוסייה דוברת הרוסית. מחניים מציעה חוגים שונים בהתאמה לכל קבוצות הגילאים באוכלוסייה, כגון: ציור ואמנות, תולדות האמנות, מוסיקה, חינוך גופני, טהי צ'י, קרטה, קרמיקה, סריגה, תיאטרון, שחמט, היסטוריה של עם ישראל, ועוד.

כמו כן מארגנת מחניים מופעים ואירועי תרבות במקומות שונים בארץ, לדוגמא: קונצרטים, תערוכות, מפגשים עם אישי תרבות, פאנלים. האירועים מיועדים לכל הגילאים, ועד כה קצרו אירועים אלו הצלחה מרובה.

 

סמינרים בסופי שבוע

מחניים מארגנת מדי שנה מספר סמינרים בסופי שבוע. הסמינר כולל טיול לימודי ביום שישי, ושבת עיון שבה מרצים טובי המורים של מחניים. מטרת הסמינרים להביא את הקהל הרחב להעמיק את היכרותם עם העולם היהודי, באווירה של נופש והנאה ובמסגרת סובלנית וידידותית. הסמינרים מיועדים למשפחות ולבודדים.

 

סמינריון גישור

בשנים האחרונות ארגנה מחניים קבוצות דיון וגישור בין דתיים לחילונים. מסגרת המפגשים היא שבועית. לדיוני הקבוצה מגיעים כתבים רוסיים מפורסמים ואישי ציבור (לפעמים אף חברי הכנסת) וכמובן הציבור הרחב.

הקבוצה דנה בנושאים שונים בעיקר: מחשבת ישראל, בעיות הלכה וחברה, ונושאים שעל סדר יומה של החברה הישראלית.